Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!   
 
ANAOKULUNDA İNGİLİZCE ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ TEK OKUL

2019 YAZ OKULU VE

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ

ERKEN KAYITLARIMIZ BAŞLADI.

TAM GÜN İNGİLİZCE EĞİTİM

 
Sanat Etkinliğimiz

Okul öncesi dönemde yürütülen görsel sanatlar dersi öğrencilerin küçük kas becerilernin gelişimi, el-göz koordinasyonu sağlama, sanata ve sanatçıya yönelik bakış açısı geliştirebilme gibi becerileri öğrencilere kazandırmayı hedeflerken, fen ve matematik konularını da içine alabilmektedir.

Çocukların üç boyutlu algı, oran-orantı ve kompozisyon kurma becerilerini geliştirmektedir. Geniş ufuklara bakabilme, olaylara farklı bakış açılarından yaklaşmayı destekleyen yaratıcılık, görsel sanatlar dersi aracılığıyla pekişir ve gelişir.

 

TİYATRO - DRAMA

"Yaratıcı Drama" çocukların yaşantı yoluyla öğrenmelerini sağlayan, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını destekleyen bir sanat dalı ve çocuğun yaparak yaşayarak öğrenmesinde etkili bir eğitim yöntemidir. Öğrenciler drama ile gelecekte yaşayacakları rolleri, karşılaşacakları olaylar karşısında nasıl davranmaları gerektiğini yaşayarak öğrenirler. Kimi zaman nesli tükenmiş bir hayvana can verir, kimi zaman maceralı bir yolculuğa çıkarlar, kimi zaman da zaman da yolculuk yapıp en sevdikleri yere gidebilirler. Çocukların hayal gücünü, hislerini ve düşüncelerini geliştirmesine katkıda bulunan drama bir grup olarak berebar çalışabilme, kendisini ve başkalarını anlayabilme, kendisine güven duyma ve karar verebilme, dil ve iletişim becerilerini geliştirmektedir.